Featured

Join Date23, Sep 2015
qjestemmalywujek@gmail.com    

Rozwód – koniec i początek

2 lata Ago, 24 września 2015

Opieka rodzicielska po rozwodzie

2 lata Ago, 24 września 2015

Opieka rodzicielska po rozwodzie

Written by : , Category : Bez kategorii , Date : 24 września 2015 , Możliwość komentowania Opieka rodzicielska po rozwodzie została wyłączona

W przypadku rozpadu małżeństwa, opieka nad dziećmi zostaje najczęściej przyznana właśnie matce. To właśnie do tego najczęściej doprowadzają polskie sądy. A czy jest w tym trochę racji?

Na pewno każdy rodzic zastanawia się, jak żyć po rozwodzie, aby zadbać przy tym o szczęście swoich dzieci. To właśnie dlatego prawo o opieki nad dzieckiem uznaje się w sądach. Jednak niestety, obecnie panuje przekonanie, że ojciec jest w pewnym rodzaju rodzicem zbędnym i często niepotrzebnym. A przecież dziecko do prawidłowego rozwoju potrzebuje tak samo matki, jak i ojca. Dlatego opieka nad dzieckiem po rozwodzie powinna być sprawowana przez dwójkę rodziców. Co więcej, okazuje się, że to właśnie mężczyźni są bardziej skłonni do płacenia alimentów, gdy kobiety starają się tego unikać. Ojciec po rozwodzie stara się zrekompensować w jakiś sposób swoim dzieciom taki rozpad rodziny. To właśnie dlatego decyduje się na płacenie alimentów. Jednak musimy pamiętać o tym, że nawet największa ilość pieniędzy nie zrekompensuje dzieciom braku ojca. Dlatego każda matka powinna pozwolić swoim pociechom na utrzymywanie stałych kontaktów ze swoim ojcem.

To bardzo ważne, aby dziecko mogło spokojnie widywać się zarówno z tatą, jak i mamą. Dzięki temu może zapewnić sobie prawidłowy rozwój oraz dobre funkcjonowanie w życiu społecznym.