Balkony Gdańsk

Balkon kontra taras

Mieszkając w bloku mamy niezwykle małą styczność z przyrodą. Właśnie, możemy rozwierać okna a także wpuszczać jak najwięcej powietrza, jednakże nie jest to tym samym co wyjście na dwór na wsi, wytrąbienie kawy w ogrodzie czy też zwyczajna chwila wypoczynku na łonie przyrody.
Jedynym ratunkiem, gdy pragniemy wyjść na dwór będąc w bloku, nie zjeżdżając jednocześnie paręnaście pięter są balkony. Zapewniają nam namiastkę przebywania na ożywczym powietrzu. Niektórzy bardzo ubóstwiają balkony. Oczywiście, jeżeli jest z nich miły widok. Nie jest nazbyt miłym wyjść na balkon, gdy rezydujemy przy samej ulicy oraz wdychać spaliny przejeżdżających aut, co nieco często zdarza się w sędziwych kamienicach w centrum miast. Ale kiedy balkon wychodzi np. na park czy też chociażby na nasze osiedle a nie na ruchliwe skrzyżowanie, nieraz w istocie miło jest wziąć krzesełko, gazetę czy też ukochaną książkę oraz zasiąść na balkonie. Przy bloku raczej słabym wyjściem jest wzięcie krzesła a także ustawienie go w pobliżu wejścia na klatkę, aby posiedzieć na orzeźwiającym powietrzu. Balkon daje nam taką alternatywę bez nadmiernego zadręczania się.
Jeszcze lepszym wyjściem są tarasy, jakie jesteśmy w stanie zastać gdy żyjemy na parterze. Są one już znacznie bardziej podobne do ogródka. Taras jest większy, możemy postawić na nim nawet stół z krzesłami a przy tym zaprosić przyjaciół, oraz posadzić kwiatki. Jeśli w regulaminie wspólnoty nie figurują takie szlabany zdołamy nawet rozpalić grilla. Tarasy w wielu przypadkach są także konstruowane przy domkach jednorodzinnych, by nieco urozmaicić prezencję ogrodu.


Możliwość komentowania jest wyłączona.