Drewno Kalisz

Jak nadać wnętrzu ciepły styl?

Urządzając wnętrze domku, czy też mieszkania wypatrujemy sposobów, by wnieść do środka czuły, intymny klimat. Ciepło może pojawić się oczywiście tak rzeczywiście np. za pośrednictwem kominka. Pośród różnych pomysłów na ocieplenie wystroju wnętrza cudownym jest drzewo. Drewniane moduły będą pasować z bogatą kolorystyką wykorzystaną do wykończenia domku, wystarczy wybrać stosowny kolor drewna. 
   Posadzkę możemy wykonać z drewnianych paneli, czy też desek. Rynek budowlany proponuje wiele sposobów jej zakonserwowania a przy tym wykończenia. Od klasycznego lakierowania, przez olejowanie, po preparaty, które zabezpieczając nawierzchnię sprawiają za jednym zamachem, że drewniane podłogi prezentują się jak surowe, naturalne deski. 
   Wyśmienitym pomysłem są również meble korespondujące z podłogą – mogą być w całości z drewna bądź zawierać jedynie drewniane elementy. Dla uszczuplenia sumptów możemy wybrać opcję mebli z płyty z drewnianymi frontami. Kanapy oraz fotele mogą posiadać nóżki i stelaże drewniane. Mariaż drewna ze szkłem jest tymczasem bardzo właściwą myślą jeżeli rozchodzi się o stoliki kawowe, półki zawieszane na ścianie, albo regały. 
   Zależnie od wymagań oraz nastroju, możemy przekształcać wnętrze za pomocą dodatków drewnianych. Rzeźby, bądź lampy drewniane kapitalnie prezentują się w przestrzeni dziennej, tj. salonie, korytarzu, jednakże sprawdzą się też w sypialniach. W pozostałych pomieszczeniach możemy wykorzystać żyrandole oraz kinkiety zawierające elementy utworzone z drewna. Rozległy wybór takich dodatków świadczy tzw. rynek upcyklingowy, to znaczy dający drugie życie różnorodnym przedmiotom.


Możliwość komentowania jest wyłączona.