Drewno Wieliczka

Jak nadać wnętrzu serdeczny temperament?

Urządzając wnętrze domu, bądź mieszkania wyszukujemy sposobów, by wnieść do środka ciepły, intymny klimat. Ciepło może pojawić się oczywiście tak słowo w słowo np. za pośrednictwem kominka. Pośród różnych pomysłów na ocieplenie wystroju wnętrza doskonałym jest drzewo. Drewniane elementy będą konweniować z zasobną kolorystyką wyczerpaną do wykończenia budynku, wystarczy tylko wybrać należyty barwę drzewa. 
   Podłogę możemy stworzyć z drewnianych paneli, czy desek. Rynek budowlany oferuje dużo sposobów jej zakonserwowania oraz wykończenia. Od klasycznego lakierowania, przez olejowanie, po preparaty, które zabezpieczając pokrywę sprawiają równocześnie, że drewniane podłogi prezentują się jak surowe, naturalne deski. 
   Wyśmienitym zamysłem są również meble korespondujące z podłogą – mogą być w całości drewniane albo zawierać tylko i wyłącznie drewniane szczegóły. Dla zminimalizowania kosztów możemy wybrać alternatywę mebli z płyty z drewnianymi frontami. Kanapy i fotele mogą mieć nóżki a przy tym stelaże drewniane. Mariaż drzewa ze szkłem jest zaś bardzo właściwą koncepcją jeżeli rozchodzi się o stoliki kawowe, półki zawieszane na ścianie, czy też regały. 
   Zależnie od zapotrzebowań i nastroju, możemy przekształcać wnętrze przy użyciu dodatków drewnianych. Rzeźby, albo lampy drewniane pięknie prezentują się w przestrzeni dziennej, tj. salonie, korytarzu, niemniej jednak sprawdzą się też w sypialniach. W pozostałych pomieszczeniach możemy wykorzystać żyrandole i kinkiety zawierające elementy zrealizowane z drewna. Szeroki wybór takich dodatków świadczy tzw. rynek upcyklingowy, a więc dający drugie życie przeróżnym obiektom.


Możliwość komentowania jest wyłączona.