Okna pcv Radom

Dominacja okien PCV

Materiał z którego dzisiaj zbudowane są okna jakie mamy w znacznej większości w swoich domach to PCV. Znane plastiki prawie, że w 100% wyparły już konstrukcje drewniane. Które są jednak największe korzyści które okna pcv posiadają nad starymi, właściwymi drewnianymi ramami.
Pierwszą i najważniejszą zaletą jest odporność na warunki atmosferyczne. Oknom plastikowym niestraszne są deszcz czy też śnieg. Plastik wszakże nie spróchnieje. Nie potrzebujemy się niepokoić o powierzchowność naszych okien po zimie. Farba, która jest na oknach plastikowych nie odłupuje się w ten sposób co na oknach drewnianych, ponieważ struktura pod nią jest zachowana. Naturalnie, jeżeli zastosujemy farbę do tego nieprzeznaczoną ciężko zagwarantować, że okna po roku bądź dwóch będą w kapitalnej kondycji. Jeżeli chodzi o wytrzymałość, nie sposób oprócz ram ominąć również szyb, które są współcześnie instalowane w oknach. Okna PCV mają często 2 bądź 3 szyby ułożone bardzo blisko siebie. By wstrzymać dobrą temperaturę w pomieszczeniu w oknach drewnianych też decydowano się na ten zabieg, aczkolwiek przerwy były sporo większe, a szyby w znacznym stopniu słabsze. Niejednokrotnie można było dojrzeć na nich niepozorne pęknięcia, które po czasie skutkowały koniecznością wymiany szyby.
Jeżeli zastosujemy okna PCV zaoszczędzimy też o wiele na ogrzewaniu. Ten wariant jest o wiele szczelniejszy od okien drewnianych. Nie potrzebujemy używać ponadprogramowego uszczelnienia ram, by nie czuć hulającego po mieszkaniu wiatru.
Jedyną ułomnością tych okien jest cena jaką trzeba oddać na wymianę. Wymiana okna wiąże się z wymianą ramy, a wielokrotnie też z kuciem w ścianie.


Możliwość komentowania jest wyłączona.